Lekcja o dronach

Ponieważ w Gimnazjum nr 1 prężnie działają warsztaty z robotyki, a zainteresowanie uczniów tym zagadnieniem jest ogromne, gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli sochaczewskiej Pracowni Dronów – Jana Urbańskiego (brata naszego ucznia – Pawła Urbańskiego z kl. 3b) oraz Kingę Skarżyńską.

Goście zaprezentowali nam bezzałogowe statki powietrzne (BSP) – drony.

Poszerzyli naszą wiedzę na temat multicopterów i związanych z nimi szans oraz zagrożeń. Wyjaśnili sposób działania i możliwości zastosowania dronów w praktyce.

Po wykładzie, na którym omówiono historię, budowę, działanie oraz zastosowania, entuzjaści tych urządzeń zebrali się na boisku, by obejrzeć pokaz, podczas którego wzbiliśmy się z kamerą nad szkolne boisko.

Uczniowie w monitorze z podglądem obrazu z drona na żywo oglądali szkołę z lotu BSP, który znajdował się na wysokości 100 metrów.

15-08-2015