Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 odbyła się tradycyjnie 1 września.  W bieżącym roku szkolnym do Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II uczęszcza 344 uczniów w 14 oddziałach:

klasy I             - 5 oddziały    - 119 uczniów

Klasy II           - 5 oddziałów -  124  uczniów

klasy III          - 4 oddziałów -  101 uczniów.

W poszczególnych oddziałach uczniowie będą realizowali różnorodne programy własne i innowacje, m.in.:

• Innowacja „U źródeł kultury europejskiej”– innowacja pedagogiczna z zakresu języka polskiego z uwzględnieniem treści kulturoznawczych
  • Innowacja - Program nauczania realioznawstwa, czyli wiedzy o krajach anglojęzycznych
  • „Intermatma” – program własny nauczania matematyki z elementami robotyki
  • Program dla klasy sportowej rozszerzonej o zagadnienia z gier zespołowych (piłka nożna, ręczna, koszykówka, siatkówka, rugby)
  • Innowacja: „Kreatywni w przyszłości – nie traćmy talentów”
  • Program autorski edukacji teatralnej w gimnazjum.

04-09-2016