Niezwykły gość

W poniedziałek  3 października naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość- biskup diecezji łowickiej Jego Eminencja Andrzej Dziuba. Towarzyszył mu ksiądz asystent oraz proboszcz parafii św. Wawrzyńca Piotr Żądło.

O godzinie 10 został powitany przez dyrekcję, delegację uczniów i rodziców. Pierwsze kroki skierował do Izby Pamięci poświęconej naszemu patronowi Janowi Pawłowi II. Tam wpisał się do księgi pamiątkowej. Następnie z zainteresowaniem oglądał zgromadzone eksponaty i prace uczniowskie.

Po kilkunastu minutach ksiądz biskup udał się na spotkanie ze zgromadzoną na sali gimnastycznej młodzieżą i Radą Pedagogiczną. Po powitaniu wysłuchał programu Idź moim śladem, poświęconego siostrze Faustynie, orędowniczce Bożego Miłosierdzia. Gość zainspirowany jej życiem  skierował do gimnazjalistów krótkie kazanie poświęcone bohaterce i miłosierdziu. Przy okazji zgromadzeni dowiedzieli się, że najbardziej znaną polską książką jest przesłanie siostry Faustyny, którą przetłumaczono na kilkadziesiąt języków, nawet tak egzotycznych jak jeden z dialektów mieszkańców Papui Nowej Gwinei.

Tuż przed pożegnaniem Gościowi został wręczony pamiątkowy medal, który wręczany jest osobom wyjątkowym i zasłużonym dla naszej szkoły.

Po modlitwie i błogosławieństwie ksiądz biskup opuścił mury naszego gimnazjum. Wizyta była bardzo krótka, ale na pewno owocna.

04.10.2016