Ślubowanie klas I 18.10.2016

To było  pochmurne i deszczowe popołudnie. Pogoda była  nieciekawa, jednakże dla uczniów pierwszych klas Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie popołudnie 18 X 2016r. było wyjątkowo uroczyste. Ubrani na galowo pierwszoklasiści mieli w tym dniu odbyć „Ślubowanie gimnazjalisty”.

Na początku klasa   IId przygotowała  dla nich chrzest intelektualny, który na szczęście zdały wszystkie klasy. Odbyła się także pogadanka o sztandarze.  Potem pierwszaki udały się na salę gimnastyczną.

Podczas spotkania pani dyrektor wręczyła nominacje nowym władzom samorządu: marszałkowi i wicemarszałkom oraz Rzecznikowi Praw Ucznia.

Najważniejsza częścią spotkania  było samo ślubowanie. Przedstawiciele klas przysięgali  na sztandar szkoły. Obiecali ,że będą: dobrze się uczyć i odpowiednio zachowywać oraz godnie  reprezentować szkołę. Po uroczystym ślubowaniu pierwszaki zostały oficjalnie przyjęci do grona gimnazjalistów. Parę słów zaadresowała do nich pani dyrektor. Przypomniała im niektóre punkty nauczania patrona szkoły Jana Pawła II. Najlepsze życzenia pierwszoklasistom złożyła także przedstawicielka Rady Rodziców.

Ostatnim punktem uroczystości było przedstawienie przygotowane przez koło teatralne i zespół muzyczny. Młodzi aktorzy przybliżyli młodzieży sylwetkę brata Alberta, czyli malarza Adama Chmielowskiego.

Być może była to ostatnia taka impreza w historii naszej szkoły, bo zgodnie z wytycznymi nowej reformy Gimnazjum nr1od przyszłego roku szkolnego przestanie istnieć.

23.10.2016