Witaj szkoło!

4 września 2017 roku rozpoczął się uroczyście nowy rok szkolny.  Tak się jakoś składa, że każdy rozpoczynający się rok szkolny przynosi coś nowego, tym razem pierwszy rok reformy. Dla naszej szkoły oznacza to zmianę nazwy- od dzisiaj jesteśmy Szkołą Podstawową nr1. Gimnazjum przeszło do historii, chociaż jeszcze przez dwa lata w murach naszej placówki będą uczyć się klasy drugie i trzecie.

Nowy rok szkolny powitało 416 uczniów. Dla wielu  z nich  był pierwszym dniem  w  SP nr1, bowiem przybyli do nas uczniowie klas siódmych i po raz pierwszy od prawie 20 lat, pierwszoklasiści. Łącznie z gimnazjalistami szkoła liczy 18 oddziałów.

Już od 11 lat, a po raz  pierwszy w szkole podstawowej, szkołą zarządza dyrektor Małgorzata Gorgis. Jej zastępcą jest pani Katarzyna Kozłowska.

Pomocą nauczycielom, rodzicom oraz uczniom służą pedagog i psycholog. Działa także świetlica szkolna, gdzie można odrobić lekcje, a także  poszerzyć swoje pasje.

Pierwszy dzień w szkole  przebiegał zgodnie z wieloletnią tradycją. Uczniowie z nauczycielami spotkali się na sali gimnastycznej. Uroczyście powitała wszystkich pani dyrektor. Następnie przedstawiła poszczególne klasy i nauczycieli uczących w szkole.

Głos  zabrał także ksiądz Jarosław Łękarski, który życzył wszystkim sukcesów.

Po oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie  z wychowawcami.

Wszystkim uczniom, tym starszym i młodszym,  życzymy dobrego samopoczucia w szkole, dobrych ocen i trwałych szkolnych przyjaźni.

06-09-2017