Święto Niepodległości

Odzyskanie niepodległości było najważniejszą sprawą dla Polaków, którzy od ponad 123 lat znajdowali się pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Rozbiory i utrata własnej państwowości nie załamały jednak narodu polskiego, w którym przetrwała wola istnienia i uparte dążenie do odzyskania wolności.

Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczniowie naszej szkoły, którzy 10 listopada, w przededniu Święta Niepodległości, spotkali się, by obejrzeć scenkę rodzajową przygotowaną przez przedstawicieli koła teatralnego pod opieką p. Małgorzaty Adamczyk. Z kolei Karolina   i Zuzia zaprezentowały piękne pieśni patriotyczne wyćwiczone pod kierunkiem p. Iwony Ochman. Dekorację wykonała p. Romana Koperska.

Pani dyrektor Małgorzata Gorgis, jak na historyka przystało, w swym wystąpieniu podkreśliła jak ważne dla Polaków jest odzyskanie niepodległości. Szczególną uwagę poświęciła najmłodszym uczniom, którzy z niebywałą uwagą przyglądali się występowi starszych kolegów.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów laureatom dotychczasowych konkursów, zawodów sportowych i wolontariuszom.

11.11.2017