Muzeum Bitwy nad Bzurą

10 listopada – w ramach zajęć świetlicowych – uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w grze miejskiej zorganizowanej przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Zabawa polegała na marszu na orientację, w czasie którego uczestnicy musieli odnaleźć miejsca na terenie Sochaczewa, które zaznaczono na mapie miasta. W zaznaczonych punktach ukryte były lampiony, w których znajdowały się zadania do wykonania oraz wskazówki do dalszej wędrówki.

Dzieci marsz rozpoczęły w muzeum, a następnie dotarły do historycznych miejsc: Cmentarza Parafialnego przy ul. Traugutta, gdzie odnalazły grób Wincentego Smoleńskiego – dziedzica dóbr ziemskich Kuznocin i uczestnika powstania styczniowego 1963r. oraz grób majora Feliksa Kozubowskiego – żołnierza wojny w 1920 i 1939r. Pierwszaczki – przez park im. F.Chopina – zawędrowały na ruiny Zamku Książąt Mazowieckich, po czym z uśmiechami na ustach powróciły do MZSiPBnB.