Turniej świąteczny „Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe”

W dniu 14 grudnia 2017 r. biblioteka szkolna zorganizowała w czytelni turniej świąteczny dla klas siódmych ph. „Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe”.

Wszystkich uczestników powitała p. dyrektor M. Gorgis. W konkursie wzięło  udział 6 drużyn z klas siódmych. Obejmował on 7 konkurencji. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę i odpowiadali na pytania dotyczące zwyczajów świątecznych oraz faktów związanych z narodzeniem Jezusa. Uzupełniali słowa kolędy, układali przysłowia                   z rozsypanki, pisali rymowanki świąteczne, wykazali się wiedzą na temat potraw, które goszczą na naszych wigilijnych stołach. Turniej prowadziła uczennica  kl. 3e: Emilia Graniak.

Komisja konkursowa w składzie:

• Barbara Krasuska
  • Iwona Ochman
  • Zuzanna Bugaj- kl.3e
  • Michał Sikora- kl.3e

po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktacji ustaliła następującą kolejność miejsc:

I m. – kl.VIIb – M. Bartosiak, M.Bielanowska, M. Owczarzak –36 pkt

II m. – kl. VII e–A. Pietryka, K. Zawadzki, M. Wajda–34 pkt

III m. – kl. VIIa– K. Bury, N. Donat, M. Jaworska – 32pkt

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Turniej przebiegał        w miłej, sympatycznej i świątecznej już  atmosferze.